Zakwaszenie organizmu jest to zakłócenie wartości pH.

Symptomy zakwaszenia organizmu są niezbyt specyficzne oraz bardzo powszechne, poprzez to łatwo je zbagatelizować. Zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej, które nie są leczone pomału się pogłębiają oraz są coraz trudniejsze do tego, aby je wyrównać. Należy obserwować nasz organizm, żeby w porę zauważyć niepokojące zaburzenia.
Zakwaszenie organizmu jest to zakłócenie wartości pH panującego w naszym organizmie. Nerki i płuca, które odpowiedzialne są za regulację pH muszą radzić sobie ze zwiększoną ilością pierwiastków kwasotwórczych, co wywołuje szereg objawów. Do takich objawów należą zła kondycja włosów a także paznokci, bardzo trudna do zlikwidowania nadwaga, zmęczenie oraz znacznie mniejsza odporność.
Najbardziej powszechną przyczyną zakwaszenia organizmu jest nieodpowiednia dieta, w której w dużym stopniu występują kwasotwórcze produkty, czyli przede wszystkim mięso, nabiał i przetwory zbożowe.
By wyleczyć takie zaburzenia w naszym organizmie, należy skupić się głównie na odpowiedniej diecie. Do produktów zasadotwórczych należą warzywa a także owoce, poprzez to potrzebne jest uzupełnienie w nie codziennej diety. Pomocne będzie też unikanie nadmiernego stresu lub znalezienie właściwej techniki relaksacji oraz odpowiednia ilość snu.
Odkwaszanie organizmu jest długotrwałym procesem, jednakże niesie za sobą wielkie korzyści zdrowotne. Utrzymanie równowagi pomiędzy kwasami a zasadami, to podstawa homeostazy całego ciała.

Zobacz więcej: Jak odkwasić organizm

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *