Menu

Właściwa pielęgnacja dłoni a także stóp.

Wrzesień 13, 2018 - Zdrowie

Podologia – obco brzmiąca nazwa, co to takiego? To gałąź medycyny która zajmuje się kompleksowym diagnozowaniem oraz leczeniem schorzeń stóp. Niezależnie, czy kłopot dotyczy kurzajek, wrastających paznokci, podolog podejmie zawsze decyzje o najbardziej obiecującym sposobie kuracji i konieczności potencjalnego zabiegu. W gabinecie doktor ocenia stan stóp, przeprowadza szczegółowe badania oraz dodatkowo podpowiada rodzicom, jak należycie dbać o stopy dzieci. Dziecięca podologia poza diagnozowaniem oraz leczeniem zawiera również budzenie w rodzicach świadomości, jak odpowiednio dbać o stopy i paznokcie maluszka, oraz jak właściwie wybrać buty, by nie doszło do deformacji czy uszkodzenia stopy. Przy istniejących już wadach wrodzonych stopy dziecka, dzięki radom dotyczącym korekty istniejącej choroby, rehabilitacji, można przywrócić pełną sprawność i wygodę pociechy.

Kompleksowa ochrona dłoni oraz stóp – kluczowa dla zdrowia oraz wyglądu.
Wrastające paznokcie są zjawiskiem całkiem popularnym. Występują zarówno u dzieci, jak również ludzi starszych. Jeśli w starszym wieku odpowiedzialni jesteśmy sami za pielęgnację, tak w niemowlęctwie, czy dzieciństwie odpowiedzialność spada na opiekunów niemowlaka. Właściwe przycinanie paznokci zapobiega wrastaniu i nie sprawia dyskomfortu. Dlatego dziecko nie czuje bólu w trakcie noszenia obuwia. Wrastające paznokcie częstokroć potrafią być bolesną dolegliwością. Na dzień dzisiejszy w gabinecie podologa istnieje możliwość cofnąć ten problem przy użyciu włożenia specjalnej klamry, która po ukończonej kuracji jest ściągana, a kłopot paznokci wrastających jest zakończony. Pękające pięty oraz spierzchnięta skóra na dłoniach to bardzo częsta dolegliwość. Głównie dzieje się tak z powodu słabego nawilżenia oraz braku witaminy A. Regularne natłuszczanie stóp po wzięciu kąpieli, bez wątpienia zapobiegnie przypadłości w przyszłości. Nasze dłonie są non stop narażone na działanie bodźców zewnętrznych, środków chemicznych. Potrafią być przesuszone. Wykorzystanie kremu nawilżającego w ciągu dnia na dłonie powoduje naprawę warstwy ochronnej naskórka. Znakomicie też pamiętać o zabiegach – regularny peeling – regenerują wysuszoną skórę dłoni.

Co ponad to moglibyśmy zrobić dla przyjemności swoich stóp i dłoni?
Nie jesteśmy w stanie przez okres swojego życia ignorować tarapatów ze skórą dłoni a także naszych stóp. Natomiast przy właściwej pielęgnacji zmniejszamy występowanie nieprzyjemnych dolegliwości. Zadbane dłonie a także stopy to wizytówka każdego człowieka. Należy zatem od dziecięcych lat uczyć pociechę odpowiedniej higieny. Przypilnować, żeby od podstaw istotny był wygoda kupowanego obuwia oraz dobre jego dopasowanie. Poprzez to unikniemy bardzo wielu konsekwencji zaniedbań w późniejszym czasie.

Autor: komputerowe badanie stóp

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *