Poprzez witaminę C…

Ciało ludzkie nie jest niestety całkowicie samowystarczalne. Poniektórych związków nie potrafimy samemu produkować, mimo że są one potrzebne do odpowiedniego przebiegu wszystkich procesów biologicznych. A więc muszą one być dostarczane z zewnątrz.

Związkiem takim jest na przykład askorbinian sodu, czyli sól kwasu askorbinowego, znanego także jako witamina C. Z pewnością każdy zdaje sobie sprawę z tego, że witamina C jest dobrym suplementem w czasie obniżonej odporności. Niewiele osób zdaje sobie jednak sprawę z tego jakie niesamowite działanie ma na wygląd skóry. Z tegoż powodu częstokroć jest składnikiem wszelkich kosmetyków, które są w formie maseczek i kremów. Askorbinian sodu, stosowany w formie witaminy C, jest potrzebny do należytego procesu gojenia się ran. Ma bardzo dobre antyoksydacyjne właściwości, poprzez co wzmaga walkę z wolnymi rodnikami. Pomaga w ochronie przeciwko zewnętrznym czynnikom jak na przykład promieniowanie UV, poprzez co przeciwdziała starzeniu się. Posiada także świetny wpływ na elastyczność naszej skóry oraz wzmacnia naczynia krwionośne ponieważ stymuluje produkcję elastyny jak i również kolagenu.

Co więcej, askorbinian sodu jest także związkiem, który jest wyjątkowo mało toksyczny. Poprzez to jest bardzo dobrym suplementem dla jednostek, które, pragną dbać o wygląd swojej skóry.

Więcej: askorbinian sodu

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *