Nim rozpoczniesz szukać wszelkich możliwych sposobów odkwaszania…

Coraz częściej myślisz o tym żeby zadbać o swoje zdrowie? Z całą pewnością słyszałeś o zakwaszaniu organizmu. Ostatnimi czasy jest to modny termin w gronie wszelkich producentów suplementów diety. Dużo ludzi zwraca uwagę na sposób swojego odżywiania, dąży do tego by jeść zdrowo, ponieważ ma to ogromny wpływ na ich samopoczucie a dodatkowo zapobiega bardzo wielu chorobom i dolegliwościom. Jeżeli do tej pory nie za bardzo przejmowałeś się tym co spożywasz to zdrowy tryb życia koniecznie powinieneś zacząć od odkwaszenia organizmu.

 

Zanim zaczniesz wyszukiwać sposobów odkwaszania organizmu musisz wiedzieć w jaki sposób powstaje zakwaszenie organizmu. Jest to stan, gdzie dochodzi do pewnych dysfunkcji w równowadze kwasowo-zasadowej. Jego zasadniczą przyczyną jest nieprawidłowa dieta ,która jest złożona z żywności wysoko przetworzonej, dużej ilości nabiału, mięsa, zbóż, a niedoborowa w warzywa i owoce.

Symptomów zakwaszenia organizmu jest niesłychanie dużo, dużo z nich bardzo często odbieranych jest jako niedobory witamin w organizmie.

Aby nie doszło do zakwaszenia organizmu, trzeba stosować odpowiednią dietę.

 

Jak zacząć odkwaszanie organizmu?

W codziennej diecie muszą znajdować się przede wszystkim zielone warzywa. Powinieneś niewątpliwie ograniczyć nabiał, gluten a także mięso. Istotne jest również to jakie tłuszcze spożywamy, powinny być one zdrowe, przykładowo olej kokosowy, czy oliwa z oliwek. Ważne jest również to co pijesz, powinieneś pić co najmniej 8 szklanek wody, herbaty ziołowe, a unikać przede wszystkim kawy.

Źródło: odkwaszanie organizmu

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *