Menu

Enzymy tego typu wyróżniają się umiejętnością rozpuszczania białek, z których składa się naskórek martwy.

Sierpień 3, 2018 - Zdrowie

Od dłuższego czasu można zauważyć o wiele większe dbanie o swój wygląd, zwłaszcza u pań. Mnóstwo zabiegów upiększających można wykonać w swoim mieszkaniu jak również w gabinecie u kosmetyczki. Jednym z takich zabiegów jest z pewnością peeling enzymatyczny. Zalicza się do rodzaju peelingów chemicznych i działa powierzchniowo. Ma za zadanie oczyścić całą skórę i pozbyć się martwego naskórka, w momencie gdy zwykły peeling do buzi zawodzi. Poprzez to, iż w składzie zawiera roślinne enzymy – bromelanine (czerpana bardzo często z ananasa oraz papai) i syntetyczne – keratoline, złuszcza martwy naskórek po nałożeniu, bez konieczności wykonywania masażu buzi.

Enzymy charakteryzują się umiejętnością rozpuszczania białek, z których zwłaszcza składa się martwy naskórek. Posiada również enzymy, które za zadanie mają regenerację skóry twarzy i znacząco przyśpieszają proces powstawania kolejnych komórek. Przenika do skóry na około czterdzieści mm, więc można sobie robić go w domowym zaciszu. Używany, jako maseczka na buzię i zostawiając go na parę bądź paręnaście minut.

Na pewno zaletą tego właśnie peelingu jest fakt, że przynosi lepsze efekty od peelingu mechanicznego a wystarczy go jedynie zaaplikować a także chwilkę pozostawić na twarzy. Nie zawiera ścierających drobinek, przez co absolutnie nie zagrażają nam podrażnienia mechaniczne. Tego rodzaju peeling będziemy mogli stosować do każdego rodzaju skóry. Mogą stosować go także osoby z cerą wrażliwą i naczyniową. Informacje które znajdują się na stronie https://skleptiande.pl/pelingi-eznymatyczne pozwolą nam przekonać się, czy peeling enzymatyczny będzie odpowiednim wyjściem dla naszej skóry.