Menu

Częstokroć, w momencie gdy rankiem się budzimy…

Wrzesień 4, 2018 - Zdrowie

Bardzo wielu osób dotyczy kłopot z snem. Prócz takich sytuacji, w których czynniki naturalne zaburzają nam sen, bardzo częstym tego powodem jest nie odpowiedni materac, zła poduszka. Ostatnimi laty kategorycznie bardziej zdrowszą alternatywą dla zwykłych poduszek, są niewątpliwie poduszki ortopedyczne. Od paru lat na rynku istnieje możliwość by zakupić poduszki profilowane inna ich nazwa to poduszka szwedzka bądź poduszka medyczna.

Klasyczne poduszki zrobione z puchu, półpuchu lub najzwyklejszego pierza, na samym początku, gdy są dopiero co nabyte w miarę się sprawdzają. Lecz podczas użytkowania tracą swoją miękkość, ugniatając się tworzą praktycznie taki „naleśnik”. Taka forma na pewno nie jest korzystna dla naszego kręgosłupa. Poduszki ortopedyczne mają dokładnie wyprofilowany kształt, który świetnie odciąża zmęczone mięśnie, gwarantując nam uczucie ukojenia i relaksu, przy jednoczesnym dopasowaniu się do kształtu sylwetki. Co niektóre rodzaje tego typu poduszek są nasączane pięknie pachnącymi olejkami aromatycznymi- coś dla sylwetki oraz coś dla ducha. Częstokroć, w momencie gdy rano się budzimy, mamy uczucie, że nie jesteśmy w stanie dźwignąć głowy. Czujemy jak straszny ból rozrywa nam głowę. Strasznie boli nas szyja i barki.

Częstokroć ból promienieje wzdłuż kręgosłupa, aż do nerek. Dlatego warto pomyśleć o zmianie klasycznej poduszki na poduszkę profilowaną. Choć cena takiej poduszki nie jest najniższa, myślę, że zdrowie każdego z nas jednak jest najcenniejszym darem.

Autor: poduszki medyczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *