Menu

Co to takiego makijaż permanentny i po co się go robi?

Sierpień 27, 2018 - Zdrowie

Czym właściwie jest makijaż permanentny i po co w ogóle się go używa? Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta. Absolutnie każda pani kocha wyglądać pięknie. Sposoby zdobienia i upiększania buzi jak i figury były różne, zależnie od czasów, bieżącej mody a także kultury, dokładnie tak samo jak i otrzymywane efekty końcowe, niemniej jednak wszystko pozostaje nieustająco sprawą gustu.

Permanentny makijaż, to inaczej makijaż make up stały, który polega głównie na wstrzyknięciu pod skórę stosownych pigmentów, wykorzystywanych głównie w okolicach oczu, brwi, ust. Można go porównać z tatuowaniem. Trwałość makijażu permanentnego jest naprawdę różna, jednakże są i takie klientki, u których makijaż permanentny utrzymuje się nawet mniej więcej 3 lata! Makijaż permanentny pozwala cieszyć się idealnym wyglądem o każdej porze dnia i nocy.

Częstokroć dziewczyny pragną polepszyć wygląd swoich brwi. Jeżeli chcemy nadać lepszy kształt naszym brwiom najlepsza jest technika ombre, jedna z najbardziej popularnych metod właśnie tego makijażu, radująca się także ogromną sympatią wśród klientek. Technika ombre polega na dokładniejszym a także delikatniejszym cieniowaniu, poprzez co nasze brwi nie są jednolite, ale za to bardzo zbliżone do ich naturalnego wyglądu.

Jeśli zamierzamy podkreślić nasze brwi będziemy mogli zdecydować się na microblading, a zatem domalowywanie włosków. Nie powoduje zagęszczania brwi, jednak również pozwala nadać im naturalny wygląd. Permanentny makijaż to idealne wyjście dla pań, które na co dzień nie posiadają zbytnio czasu na spędzanie długich godzin przed lustrem malując się. To także doskonałe rozwiązanie, dla ludzi uwielbiających sporty wodne, ponieważ nie ulega on rozmazywaniu. Dzień w dzień umożliwi zachowywać twarzy przepiękny, świeży wygląd, idealnie tuszując niedoskonałości.

Autor: Lamincja rzęs kielce