Menu

Ubezpieczenie od tragicznych wypadków opłaca według reguły efekty incydentu.

Październik 18, 2018 - Usługi

Ubezpieczenie malucha w szkole jak i przedszkolu od następstw tragicznych wypadków wcale nie jest obowiązkowe. Szkoła nie może wymagać, ażeby opiekun ubezpieczył swoje dziecko. To rodzic decyduje, czy chce ubezpieczyć swoje pociechy, czy też nie. Jeżeli jednak rodzic skusi się ubezpieczyć własne pociechy będzie borykał się z problemem, czy ubezpieczyć własne pociechy w szkole, czy totalnie poza szkołą (we własnym zakresie w Towarzystwie Ubezpieczeń, bądź za pośrednictwem agenta ubezpieczeniowego).

Niżej przyjrzymy się każdej z tych możliwości oraz wskażemy na wszelkie wady i plusy wszystkich wyjść. Ubezpieczenie od tragicznych wypadków pokrywa według zasady efekty incydentu. Przykładowo możemy tutaj podać sytuację, w której nasze dziecko podczas czasu wolnego miedzy lekcjami upada na podłogę i niefortunnie łamie sobie rękę. Wówczas rodzic takiego dziecka będzie mógł dochodzić wypłacenia zadośćuczynienia od ubezpieczalni. Jednak o tym czy ostatecznie ubezpieczalnia wypłaci odszkodowanie a także jak wysokie zdecydują wszystkie warunki ubezpieczenia (dalej jako: owu), na jakich zostało podpisane ubezpieczenie naszego dziecka.

Ze względu na to tak ważne jest, żeby przed zawarciem ubezpieczenia za pośrednictwem szkoły, lub dowolnego agenta ubezpieczeniowego albo od razu w ubezpieczalni, rodzic gruntownie przestudiował warunki owu. To tam odszuka następujące odpowiedzi: – od jakich zdarzeń dziecko jest ubezpieczone – co będzie zrekompensowane (czy jedynie uszczerbek na zdrowiu, czy może nastąpi też zwrot wszelkich kosztów hospitalizacji oraz dodatkowo zostaną przyznane usługi dodatkowe jak np. umówienie wizyty u lekarza, porady psychologa, przewóz medyczny) – w jakiej wysokości dostanie świadczenie w przypadku kiedy dojdzie do wypadku

Ze względu na to tak bardzo istotne jest szczegółowe przeanalizowanie wszystkich warunków owu, bez względu na to w którym miejscu ubezpieczenie zostanie podpisane, żeby w przyszłości nie być zaskoczonym wielkością otrzymanego zadośćuczynienia albo brakiem zgody na wypłatę kompensaty, gdy dane zdarzenie objęte nie było ochroną ubezpieczeniową.

Autor: ubezpieczenie dziecka w szkole

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *