Przeważnie winą za te szkody obciążamy kornika.

Grupa owadów ,które chętnie ulokują się w elementach z drewna naszego własnego domu jest naprawdę spora. Przeważnie winą za te wszystkie szkody obciążamy kornika, natomiast szkód w meblach, podłogach a także więźbach dachowych dokonują też inni niszczyciele, na przykład kołatek domowy lub spuszczel pospolity.
Zwalczanie owadów w drewnie w ogóle nie należy do czynności łatwych. Dostępne są jednak metody ,które pozwalają na wykonanie odkażenia drewna w sposób skuteczny.
Do metod tych zaliczamy dezynsekcje polem elektrycznym, metoda mechaniczna, która polega na usuwaniu chorej części drewna a także zastąpienie jej zdrową, czy także metoda fizyczna, która wykorzystuje gorące powietrze. A dodatkowo zwalczanie szkodników w drewnie możemy przeprowadzić z wykorzystaniem fumigacji. Fumigacja polega na zaaplikowaniu w drewno środka chemicznego za pomocą gazu, dymu albo pary. Taką metodę używa się także do dezynsekcji całych budynków, jednakże należy pamiętać, że jest bardzo toksyczna. Innym sposobem na pozbycie się korników z drewna jest iniekcja ciśnieniowa. Do zaaplikowania środka chemicznego w środek drewna wykorzystuje się w niej wysokie ciśnienie.
Różnorodność metod jest duża, bardzo dużo z nich wyróżnia się ogromną efektywnością. Bardzo ważne jest, ażeby wyselekcjonować właściwą dla swoich wymagań.

Autor: Dezynsekcja mikrofalowa Bydgoszcz

 

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *