Menu

Program magazynowy – jak skonfigurować pracę w sieci?

Luty 1, 2019 - Usługi
Program magazynowy – jak skonfigurować pracę w sieci?

Oprogramowanie magazynowe LoMag (http://www.lomag.pl) może zostać zainstalowane na wielu urządzeniach, a ich ilość zależy wyłącznie od naszych indywidualnych potrzeb. Istotne jest jednak to, aby wszystkie komputery połączyć w jedną sieć VPN. Oczywiście w pierwszej kolejności należy zainstalować program na każdym z urządzeń. Warto podkreślić, że program magazynowy nie narzuca maksymalnej ilości sprzętów, które będą znajdować się w sieci. Jest to spore ułatwienie z punku widzenie użytkownika.
W pierwszej kolejności musimy zdecydować, który komputer będzie pełnił rolę serwera głównego. W tym celu otwieramy zakładkę Program – Ustawienia – Praca w sieci. Zaznaczamy okienko „Ten komputer pełni rolę serwera”. Istotne jest to, aby zapisać lub zapamiętać nazwę serwera. Będzie ona nam potrzebna na dalszym etapie. Każde urządzenie musimy skonfigurować ręcznie. W ustawieniach zaznaczamy ” „Ten komputer to klient, łączy się z serwerem”. Właśnie tutaj musimy wpisać pełną nazwę naszego serwera.

Czasami jest tak, że zapora sieciowa blokuje połączenie między urządzeniami. Być może problem zostanie rozwiązany dzięki wpisaniu IP serwera, a nie jego nazwy. Warto również sprawdzić, czy komputer, który pełni rolę serwera posiada otwarte odpowiednie porty tcp (1433 , 1434 , 445) oraz udp (1434). Dobrze jest również dowiedzieć się, czy dany komputer jest widoczny w sieci, czy też nie. Należy kliknąć Start – Wyszukaj – Komputer w sieci. Można również samodzielnie przejrzeć otoczenie sieciowe, jednak zajmuje to więcej czasu.

Źródło: dokumenty magazynowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *