Ochoczo na promienie słońca wystawiamy swoją twarz.

Z pewnością wszyscy lubią światło słoneczne. Ochoczo na słoneczne promienie wystawiamy twarz z nadzieją, że może troszkę się opalimy. Słońce jest potrzebne do życia wszystkim organizmom i zbytnio nie narzekamy gdy mocno daje nam się we znaki. Niemniej jednak bywają chwile kiedy staramy się trochę ograniczyć ilość światła kiedy jest go nieco za dużo.  Na tego typu niedogodność znakomicie sprawdzą się – zasłony.

Rodzajów żaluzji jest dużo. Są to żaluzje dachowe, zasłony dzień noc, wolnowiszące, chowane do kaset, plisowane oraz pozostałe. Montaż niektórych odmian jest bezinwazyjny a także polega przede wszystkim na przyklejeniu stelażu zasłonki wprost do ramy okiennej bez wykorzystania wkrętów.
Rolety plisowane a więc plisy to szczególny rodzaj zasłonek. Tego typu roleta jest mocowana między ramą okienną a szybą, a jej plisowana tkanina pozwala na rozciąganie zasłony oraz zatrzymywanie jej w dowolnym miejscu okna. Prowadzenie mechanizmu przeważnie odbywa się z dołu do góry.
Równie ciekawymi żaluzjami są żaluzje są dachowe. Ich montaż przebiega  z wykorzystaniem odpowiednich wkrętów, ponieważ takie żaluzje są montowane do okien nachylonych pod kątem, więc aby roleta spełniała swoją rolę musi być należycie zamontowana aby nie opadała.

Montażem rolet można zająć się samemu, ponieważ nie jest to trudna czynność, niemniej jednak jeżeli zostały zakupione po raz pierwszy warto wezwać kogoś, kto już z takim montażem miał do czynienia.

Źródło: plisy warszawa

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *