Meble użytkowali tyrani, królowie czy zwykli ludzie.

Meble, to przedmioty ,które często niosą ze sobą wspaniałe, straszne albo niestety smutne historie. Meble użytkowali tyrani, królowie czy zwykli ludzie. Dawniej, wykonywane z pietyzmem, prawie, że czułością. Współcześnie, w ogromnych fabrykach, wyprodukowane są na akord i bardzo trudno wyczuć w nich „duszę”. Coś, co sprawia, że dany mebel jest wyjątkowy.
Antyki od zawsze były przedmiotem, który chcieli posiadać zamożni i wpływowi ludzie. W jakiś magiczny sposób potrafiły wpłynąć na ich społeczny status.
Nie ważne, czy to antyki polskie, francuskie czy niemieckie. Ważny był tylko i wyłącznie mebel (albo inny przedmiot użytkowy) ,który miał własną historię. A czasem wierzono nawet, że mebe taki jest przeklęty. Stanowił skarb jaki właściwie każdy chciał mieć. Znakomitym przykładem, jest odkryty w XX wieku grób Tutanchamona. Jedyny do tej pory odkryty grób jaki nie był rozkradziony poprzez złodziei.
Pełen skarbów, do dziś rozpala wyobraźnię nie jednego.
Meble antyczne warto kolekcjonować choćby po to, by móc w dalszym ciągu przekazywać historie związane z przedmiotem. Żeby młodszym pokoleniom przedstawić, że nie liczy się tylko konsumpcjonizm, niemniej jednak też historia a także wynikająca z niej nauka.
Ogromnie szkoda, że stare przedmioty nie umieją mówić. Ileż ciekawych historii by zdołały opowiedzieć.

Autor: Gustav klimt der kuss

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *