Menu

Kto angażuje się w robienie fotografii, jest artystą

Marzec 22, 2019 - Usługi

Współcześnie coraz więcej kobiet wybiera tzw. ,,wolne zawody”. Wynika to z tego, że nie każdy chce podporządkowywać się szefowi i konkretnemu wymiarowi godzin w swojej pracy. Zamierzają sami zadecydować jak i jak dużo będą pracowali.
Do takich freelancerskich zawodów bez wątpienia należy fotograf. W początkach naszej przygody z fotografowaniem musimy się doposażyć w odpowiedni sprzęt. Koszty zakupu dobrej jakości sprzętów nie należą do przystępnych, a więc na start jest niezbędny odpowiedni budżet. Jeśli takim nie zarządzamy, to nic straconego. Dużo obiektywów w telefonach nie odróżnia się znacznie jakością zdjęć od profesjonalnych sprzętów. Najlepiej sprawdzić i zrobić pare zdjęć własnym smartfonem, a jak już będziemy mieli odpowiednią ilość pieniędzy, to właśnie wtedy zakupimy odpowiedni sprzęt. Na wstępie można wykonywać proste zdjęcia, nawet wszystkiego, co wpadnie nam w oko. Po właściwej obróbce graficznej możemy próbować sprzedawać tego typu zdjęcia klientom. Tutaj mamy spore pole do wykazania się, bo prawdopodobnych klientów możemy odnaleźć w każdym miejscu. Normalnym wydaje się, iż w dzisiejszej dobie mediów, to przecież w nim możemy znaleźć ich bardzo dużo. Rewelacyjnym sposobem na reklamę siebie i swoich prac może być blog, na jakim to będziemy umieszczać swoje fotografie. Po jakimś czasie mamy możliwość wykonać całkiem duże portfolio. Można także zastanowić się nad kupnem tła do zdjęć. Wówczas nasze możliwości do zarobków w tejże dziedzinie z pewnością się zwiększą. Ponieważ możemy pozyskiwać klientów i robić im na przykład fotografie do paszportów czy także fotografie do prawka. Ważne jest to, aby cały czas stawać sie lepszym. Nie można stanąć w miejscu. Regularnie trzeba poszukiwać nowych możliwości i ciągle się rozwijać. Po czasie powinny się pojawić sesje zdjęciowe. Wtedy można już oczekiwać na rzeczywiście spore zarobki. Naturalnie zależnie od tego, do czego dane fotografie miałyby być. W tym miejscu największą wartość mają sesje weselne. Zazwyczaj ludzie chcą sesję przed ślubem, a następnie dodatkowo proszą o przybycie i wykonanie jeszcze fotografii w momencie ślubu. Tak samo mając w tym miejscu na myśli fotografie w kościele jak i potem na weselu. Można pomyśleć i zainteresować się jeszcze wykonywaniem filmów z muzyką. Klip z wesela, pragnie przeważnie każda grupa klientów. Po właściwej praktyce oraz obsłudze oprogramowania do edycji filmowej można stworzyć niezłe filmy. Musimy mieć świadomość jednak, że przy takiej branży, nie możemy robić tego ,, na czarno”. Bo to niezgodne z prawem a także może się skończyć niefajnymi doświadczeniami. Trzeba założyć firmę i opłacać wszystkie opłaty zgodnie z prawem.
Freelancerzy posiadają ogromne plusy, lecz również znajdą się minusy. Minusem na pewno jest że na wstępie jesteśmy zmuszeni samodzielnie wyszukiwać zleceń. Różnie z tym jest, ale z czasem wszystko powinno przychodzić z łatwością. Jak uprzednio napisałem, najistotniejsze to zmierzać do celu i się nie poddać !

Czytaj dalej: fotograf katowice