Jeżeli natomiast owady zdążyły zaatakować większy obszar.

Dla porządku należałoby uściślić, że kornik, który z reguły jest obarczany całą winą za szkody spowodowane w meblach z drewna lub podłodze, jest zwykle w ogóle niewinny. Winnymi ,którzy odpowiedzialni są za znaczne dziurki w drewnie oraz wszelkie ubytki są najczęściej kołatki oraz spuszczele, najczęściej mylone z kornikami. Jakie są więc efektywne metody zwalczania korników w domu (tzn. tych niby-korników)?

Zacząć będziemy mogli od najprostszych, domowych metod i  potraktować te paskudne szkodniki terpentyną, którą za pomocą strzykawki aplikuje się do wszystkich dziurek. Jeżeli natomiast szkodniki zdążyły zaatakować znaczny obszar, sięgnąć należy po specjalistyczne biobójcze środki lub skorzystać z pomocy profesjonalistów, którzy zastosują znacznie bardziej zaawansowane techniki zwalczania korników w domu. Może to być na przykład użycie mikrofalowych urządzeń jakie potrafią nagrzać drewno do temp. powyżej 55 stopni Celsjusza, w jakiej to szkodniki ulegają unicestwieniu.
Kolejną lecz niestety bardzo toksyczną metodą jest tak zwane gazowanie drewna, innymi słowy fumigacja drewna. Zabieg taki musi być poprzedzony precyzyjnym uszczelnieniem obiektu, który ma być poddany fumigacji, a całkowite jego przeprowadzenie zajmuje zwykle okres od półtora do 2 tygodni (10 – 14 dni).

Więcej: Metody zwalczania korników w domu

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *