Jeżeli chcemy wybrać znakomity pellet…

Obecnie popularnym paliwem służącym do ogrzewania mieszkań są biopaliwa. A wynika to z zwiększającej się świadomości ekologicznej obywateli a dodatkowo mody na bycie „eko”. Biopaliwa umożliwiają też zoptymalizowanie kosztów ,które związane są z ogrzewaniem domu. Do biopaliw możemy wliczyć m.in. pellet.

W bardzo wielu mieszkaniach zakładane są aktualnie piece na pellet. Dobry pellet jest w postaci kawałków takich samych rozmiarów. Produkowany jest on zazwyczaj z drewna, a jeszcze dokładniej z trocin ,które są produktem ubocznym w wszelkich tartakach. Do jego produkcji stosuje się zarówno drewno liściaste jak również iglaste. A dodatkowo będziemy mogli się zetknąć z pelletami produkowanymi z trawy.

Jeśli chcemy wybrać znakomity pellet należy pamiętać o paru zasadniczych zasadach. Bardzo dobry pellet musi mieć gładką powierzchnię, a zawartość pyłu w nim musi być  mała. Natomiast niepokój wzbudzić powinna spękana powierzchnia i duża zawartość pyłu. To źle świadczy o jakości pelletu.

Bardzo ciekawym a także dość szybkim sposobem na skontrolowanie jakości pelletu (zwłaszcza dla ludzi, którzy posiadają z tym kłopot) jest zamoczenie go w wodzie. Dobrej jakości pellet niewątpliwie powinien zatonąć, jednakże ten nieco gorszej jakości będzie się unosił na wodzie. Powinniśmy przywiązać szczególną uwagę do tego, jaka jest właśnie jakość pelletu. To bowiem inwestycja w nasz dom oraz naszą wygodę.

Autor: Dobry pellet tylko w Warszawie

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *