Menu

Jego podstawowym elementem jest kula zrobiona z mosiądzu.

Październik 25, 2018 - Usługi

Zawory kulowe są kategorycznie najważniejszym elementem aparatury tak samo gazowej, wodnej, jak i grzewczej. Zawory tego typu są bardzo znane i będziemy mogli się z nimi spotkać tak samo w lokalach mieszkalnych indywidualnych, gdzie instalacje nie są zbyt skomplikowane, jak i w dużych firmach. Tak samo w lokalach mieszkalnych jak również w przemyśle perfekcyjnie pełnią swoje funkcje. Zawór taki jest kategorycznie niezmiernie prostym w zastosowaniu urządzeniem, z którym da sobie radę prawie każdy użytkownik. Ażeby go zainstalować należy tylko przekręcić odpowiednią dźwignię. Taka metoda zastosowania wynika z niezwykle prostej budowy zaworu.

Jego głównym fragmentem jest kula zrobiona z mosiądzu. Zrobiona jest ona z wielką precyzją. Owa kula obłożona jest chromem. Ciekawą informacją może na przykład być to, iż zawory takie mogą również być używane pod wodą. Jednym z kluczowych miejsc ich użytkowania są platformy wiertnicze, gdzie wydobywa się, przy ich zastosowaniu, ropę naftową. Niewątpliwie są to kategorycznie odmienne zawory niż te używane w mieszkaniu. Posiadają one dodatkowe, specjalne uszczelnienie. Są tworzone w zgodzie z naturą na prywatne zlecenia firm zajmujących się wydobywaniem nafty na wierzch ziemi.

Dzięki odpowiedniej pracy tego typu zaworów będziemy mogli ograniczyć stratę energii. W dużej mierze o ich niezawodności decydują wyroby, które stosowane są do ich produkcji. Im wyroby są lepsze, tym mniej zawodna będzie praca kranu i tym mniejszą utratę energii będzie ponosił końcowy kontrahent.

Więcej: http://www.ql.com.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *