Menu

Dziura budżetowa może powstać u każdego w najmniej spodziewanym momencie.

Październik 5, 2018 - Usługi

Deficyt budżetowy może niestety pojawić się u każdego w niespodziewanym momencie. Nagły koszt, np. związany jest z awarią jakiegoś potrzebnego urządzenia w domu, to niestety konieczność wyłożenia nieoczekiwanie sporej liczby gotówki. Jeden ze sprawdzonych sposobów na danie sobie rady z tą skomplikowaną sytuacją to sposobność zaciągnięcia pożyczki pozabankowej, która jest dostosowana również dla osób, które mają inne zalegające pożyczki.

Czym jest taka pożyczka? Instytucje, które ratują nas z opresji finansowej a także dają nam pieniądze, to tak naprawdę nie tylko tradycyjne banki. Od dłuższego czasu na naszym rynku usług pieniężnych działają korporacje, u których mamy możliwość ubiegać się o wzięcie kredytu. Dzięki temu właśnie są one nazwane kredytami pozabankowymi – dają je firmy, które nie są bankami. Bardzo ważna informacja dla osób, które chcą skorzystać z tej pożyczki pozabankowej to to, że są to tzw. kredyty bez BIK. Co to oznacza właściwie? Poniżej najważniejsze szczegóły takich pożyczek.

Kredyty bez BIK
BIK a więc inaczej Biuro Informacji Kredytowej to placówka, gdzie znajdują się wszelkie informacje tyczące wszystkich naszych obciążeń majątkowych związanych z wziętymi kredytami. A zatem zawsze kiedy kupuje się coś na raty, może to być faktycznie nawet ta najtańsza rzecz, informacja o wziętym kredycie pojawia się w biurze informacji kredytowej. Jeśli wszystko jest płacone na czas, nie ma się zaległości w ratach, nasza historia kredytowa jest oczywiście pozytywna. To bardzo ważna informacja dla instytucji takich jak banki, iż jesteśmy ludźmi zasługującymi na zaufanie w spłacaniu kredytu. Jeżeli jednak z jakichś przyczyn noga podczas spłacania pożyczki powinie się, a dług nie będzie spłacony terminowo, taka informacja również zostanie wychwycona w Biurze Informacji Kredytowej. Wszystko to zmniejsza nasze szanse na możliwość wzięcia następnego kredytu, w placówce takiej jak bank. Rozwiązaniem jest wtedy kredyt bez BIK a więc inaczej pożyczka dla zadłużonych. Kredyt dla zadłużonych a więc ratunek z tarapatów gdy nie można zabrać pożyczki w instytucji bankowej.

Pożyczka dla dłużników to więc forma pomocy finansowej dla wszystkich osób, które nie są za bardzo rzetelne dla instytucji bankowych. Tego typu kredytów udzielają różnego rodzaju instytucje, które rzecz jasna nie robią tego bezpłatnie. Musimy natomiast zgodzić się z tym, że coraz częściej wychodzą naprzeciw wymaganiom nabywców, i ustalają różnorodnego typu ułatwienia, tj. np. pierwszy kredyt bez dodatkowego oprocentowania. Co to znaczy dla nas w praktyce? To, iż ostatecznie trzeba będzie oddać taką samą liczbę pieniędzy, jaką wzięliśmy. Należy zatem pamiętać, że absolutnie zawsze istnieje możliwe rozwiązanie z trudnej sytuacji finansowej. Musimy szukać instytucji, która pożyczy nam gotówkę na najlepszych warunkach. Trzeba więc zwracać ogromną uwagę na to jaka powinna być ostateczna suma do oddania. Im jest kwota ta wyższa, tym naturalnie znaczy to znacznie gorsze warunki na jakich pożycza się pieniądze.

Więcej: pożyczka dla zadłużonych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *