Drewno olejowane jest zdecydowanie bardziej naturalne w dotyku.

Podłoga drewniana to na pewno coś, w co należy zainwestować. Drewno absolutnie nigdy nie przestanie być modne, a dodatkowo jest niewiarygodnie  trwałe oraz wyśmienicie się prezentuje, bez względu na to, w jakiej formie je posiadamy w mieszkania.
Powracając jednakże do drewnianej podłogi, to trzeba stwierdzić, że można ją zabezpieczyć na rozmaite sposoby. Niezwykle popularne jest pokrywanie parkietu drewnianego bądź także desek podłogowych lakierem, ale możemy także pokrywać je specjalnym olejem. Olejowane podłogi stają się bardzo popularne, zresztą można od razu zakupić już deski podłogowe, które są olejowane. A czym w zasadzie charakteryzują się olejowane podłogi czy deski podłogowe olejowane? A więc, gdy zastosujemy olej, na drewnianej powierzchni znikają wszelkie drobne zarysowania, które z czasem po prostu same ulegają zatarciu, a w razie uszkodzeń możliwe jest nawet wykonanie częściowej renowacji. Olejowane drewno jest zdecydowanie bardziej naturalne w dotyku niż w przypadku, kiedy pokryte jest lakierem, dlatego że olej na nim nie tworzy warstwy przeźroczystej, lecz wnika do wnętrza drewna.
Wybierając olejowane podłogi, należy pamiętać natomiast o tym, że niezbędna będzie częstsza jej renowacja. Ponadto musimy też czyścić ją specjalnymi środkami. Wybór więc zależy od nas samych.

Zobacz: Podłogi warstwowe olejowane

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *