Menu

Czy kiedyś zdarzyło Ci się poświęcić wiele godzin na jakiś projekt?

Listopad 8, 2018 - Usługi

Czy kiedyś zdarzyło Wam się przeznaczyć dużo godzin na jakikolwiek projekt, albo pracę? Dam sobie uciąć rękę, że oczywiście. A czy potrafisz wyobrazić sobie sytuację, w której dysk, na którym masz wyniki własnej pracy ulega uszkodzeniu i w jednej chwili tracisz je ? Myślę, że nawet nie musisz sobie tego wizualizować, ponieważ przydarzyło się to już prawdopodobnie wszystkim. Złośliwość rzeczy martwych nie zna granic, zatem powinniśmy zapisywać prywatne ważne prace na choćby 2ch nośnikach. Jeśli jednak zdarzyło się to, co musiało się przydarzyć, a Ty tracisz nerwy z uczuciem straconego czasu, mam dla Ciebie znakomitą informację.

Mianowicie, przywracanie danych ze zniszczonego komputera jest dziś możliwe! Jeśli komputer nie jest popsuty, możesz sprawić to w dziecinnie prosty sposób. Wystarczy stosowny system do przywracania danych. Niektóre z takich programów są bezpłatne, zatem bez problemu powinniśmy uczynić to własnymi siłami w paręnaście chwil. Trudności zaczynają się w momencie, w którym przekonujesz się, że Twój laptop jest popsuty. W takim wypadku, by we własnym zakresie przywrócić dane, potrzebujesz przynajmniej głównych podstaw wiedzy komputerowej. Koniecznie potrzebny będzie podobny dysk, o identycznej płytce sterowania, stworzenie na nim partycji i sformatowanie ich, a kolejno wymiana urządzenia kontrolującego ze zniszczonego dysku, na ten ze sprawnego. Jest to dość niełatwe, by przestraszyć laika informatyki.

Prócz tego pomysł ten generuje dodatkowy koszt, jakim jest zakupienie nowiutkiego dysku. Przede wszystkim jednak, bez wątpienia zajęłoby nam to niesłychanie dużo czasu. Myślę więc, że samodzielne odzyskiwanie danych z zepsutego dysku Cię nie przekonuje? Na szczęście jest jeszcze druga możliwość. Oczywiście możesz powierzyć swój dysk profesjonalistom, których codzienną pracą są rzeczy takie jak naprawa kart pamięci, czy wymienione przedtem odzyskiwanie informacji. Jest to znakomite wyjście z kilku powodów. Po 1-wsze, odzyskasz dane bez lęku, który na pewno towarzyszyłby Ci przy własnoręcznym kombinowaniu (w szczególności, w momencie gdy jesteś amatorem). Po 2-gie, zaoszczędzisz sporo czasu. Nie posiadasz pewności, że sam w sumie przywróciłbyś własne informacje, albo czy kupiłeś odpowiedni do tego sprzęt. Po 3-cie, jestem pewien, że dużo spółek zaoferowałoby rabat na kolejną tego typu usługę, jaką mogłaby być naprawa uszkodzonego laptopa. Mógłbyś więc załatwić obie te sprawy w krótkim czasie a także za dobrą cenę, ale głównie oszczędzając swoje nerwy.

Niewątpliwie warto zastanowić się nad taką alternatywą, jeśli Twój laptop został uszkodzony i domaga się reperacji. Jeżeli Twój laptop się zepsuł, ale nie masz na nim ważnych prezentacji do szkoły, też polecałbym pomyśleć nad złożeniem go w ręce fachowców. Nie wiesz czemu? A zatem przemyśl, jak wiele Twoich danych może przepaść. Nawet jeśli to z pozoru nic ważnego, to wszystkie obrazki, filmy, a dosłownie… aktualne stany w grach przepadną, jeśli nie postanowisz ich odzyskać. Z całą pewnością przynajmniej parę z nich ma dla Ciebie dużą wartość. Dlatego nawet w takiej okoliczności warto przemyśleć podane powyżej metody na odzyskiwanie informacji, czy też całkowitą reperację dysku.

Więcej: odzyskiwanie danych Warszawa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *