Ciepły, leni wieczór.

Gorący, wakacyjny wieczór przyjemnie jest kiedy można spędzić z kuflem zimnego piwa w ręku. Bez piwa nie może odbyć się również żadna wakacyjna balanga pod chmurką, grill czy ognisko ze dobrymi przyjaciółmi. Często jednakże na takie spotkania musimy dojechać samochodem. Co w takiej sytuacji wówczas dla siebie wybrać, aby nie wracać autem po spożyciu alkoholu?
Dobrą alternatywą dla kierowców, mam karmiących oraz osób stroniących od alkoholu jest piwo bezalkoholowe. Jego walory smakowe są podobne do tradycyjnego trunku, pijąc jednak piwo, które nie zawiera alkoholu zdołamy uniknąć jednak okropnego kaca oraz uciążliwego bólu głowy. Piwo te nie jest, jak zwykło się sądzić, dedykowane jedynie kobietom. Smakoszami piwa bezalkoholowego w bardzo dużej części są też faceci. Natomiast oni wybierają często bezalkoholowe piwo ,które ma klasyczny smak. Na chwilę obecną na rynku są dostępne bowiem również bezalkoholowe piwa ,które wzbogacane są aromatem owoców, kawy czy karmelu.
Bezalkoholowe nie oznacza natomiast, że alkoholu w nim nie ma. Polskie prawo dopuszcza w piwie, stężenie w górnej granicy 0, 5%. Jednak nie musimy się tym przejmować, to ilość odpowiadająca zawartości alkoholu ,który jest w kwasie chlebowym, czy kefirze.
Piwa bezalkoholowe mają już swoje własne miejsce na półkach sklepowych, a bardzo duże koncerny piwowarskie częstokroć wytwarzają piwa też w bezalkoholowej wersji. Wnioskować więc można, że ich konsumentów nie brakuje. Nic zaskakującego, dzięki nim, będziemy mogli bowiem cieszyć się smakiem tego trunku, nie zależnie od okoliczności.

Autor: wino w ciąży

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *