Menu

Zapewne prędzej czy później spotkamy się z określeniem treningu osobistego

Listopad 20, 2018 - Sport, rekreacja

Jeżeli już chociaż odrobinę interesujemy się sportem, pewnie prędzej czy później zaznajomimy się z określeniem treningu personalnego. To ćwiczenia, które mają miejsce w zgodzie z oceną trenera i przeważnie pod jego okiem. Kim jest trener osobisty a także czy opłaca się skorzystać z jego świadczeń?

Trener osobisty to stosunkowo młody fach. Jeszcze parę lat temu jedynie niektóre siłownie pracowały z takimi specjalistami, jednakże wraz ze wzrostem świadomości ludzi a także pociąg do ćwiczeń, reputacja tego fachu niezwykle się zwiększyła.

Obecnie w ogromnej liczbie przypadków nie uprawiamy sportu wyłącznie dla radości, ale po to, by nabyć dokładnie określone rezultaty. Kilka z nas pragni zrzucić niepotrzebne kilogramy, inni znów wzmocnić własne zdrowie. Bez względu na to, dlaczego chcemy skorzystać z siłowni, instruktor osobisty to ktoś, kto nas zręcznie nakieruje.

Mając na uwadze upodobania, wymagania i trudności danej osoby, instruktor wybiera adekwatny zestaw ćwiczeń oraz uczy, jak je prawidłowo robić. Jego praca jest bardzo ważna, choćby z powodów czysto zdrowotnych – jak się okazuje, sporo ćwiczeń wykonujemy w niewłaściwy sposób. Łatwym wzorem są zwykłe squady – to, w jaki sposób nauczyliśmy się je wykonywać w szkole podstawowej, zdecydowanie odbiega od tego, jak powinny wyglądać.

Poprawne wykonywanie ćwiczeń pozwala na uchronienie się od urazu i szybsze zauważenie skutków.

A zatem, w którym momencie należy skorzystać ze świadczeń trenera personalnego? Bez względu na to, czy jesteś laikiem, czy ćwiczysz już od jakiegoś czasu, to możliwość bardzo dobra dla każdego. Być może niebardzo ci potrzeba regularnej, kilkumiesięcznej pracy z trenerem – w pewnych sytuacjach wystarczy kilka konsultacji.

Więcej: trener personalny Katowice