Menu

Przeważnie uzależnione są one od lokalizacji, w której przebywamy

Grudzień 21, 2018 - Pojazdy samochodowe

Każdy kierowca samochodowy spotkał się pewnie nie raz z nieprzyjemną sytuacją, jaką jest usterka auta. Może ona być wywołana zużyciem pewnych elementów układu mechanicznego, gumy lub kolizją samochodów. W niektórych sytuacjach niestety nie potrafimy odpalić naszego auta i dojechać do zakładu mechaniki pojazdowej.

W takich sytuacjach pomocna jest niewątpliwie autolaweta. Wystarczy zadzwonić do sprawdzonej firmy i w niewielkim czasie przyjedzie samochód, który dowiezie nasz pojazd w odpowiednie miejsce. Holowanie pojazdów w wielu momentach jest jedynym racjonalnym rozwiązaniem.

Jeżeli chcemy być bezproblemowi w trakcie trasy, nie martwić się o to, po kogo zadzwonić, niemalże wszelka firma ubezpieczeniowa zapewnia możliwość nabycia dodatkowej pomocy, która w razie potrzeby zapewnia holowanie aut. Jest to oczywiście dodatkowo płatna usługa, jednak w wielu problemach pomaga postępowanie podczas awarii.Firmy mające lawety samochodowe i udzielające usługi w tejże kategorii posiadają różnorodne cenniki.

Zwykle zależą one od lokalizacji, w której przebywamy, a firmy doliczają opłatę ostateczna w oparciu o liczbę przejechanych km. W obecnych czasach łatwo można także wynajmować autolawety, by móc we własnym interesie przetransportować samochód. Jest to niezbędne przykładowo przy przywożeniu aut z państw zagranicznych.

Cena wynajmu auta holowniczego naliczana jest zazwyczaj od doby. Firmy wynajmują tego rodzaju samochody również na godziny oraz dłuższe okresy, a cena zależna jest jeszcze od ładowności a także wyposażenia autolawety.

Zobacz: tanie holowanie białystok