Menu

Każdy obraz powinien posiadać odpowiedni rozmiar.

Wrzesień 29, 2018 - Kultura

Normalne aranżacje pomieszczeń, wypełnione tradycyjnymi meblami, niezbędnymi urządzeniami a także wszelkimi pozostałymi akcesoriami, zazwyczaj prezentują się monotonnie. Niestety nie są w stanie nas niczym mile zaskoczyć. Na środku salonu bądź tuż przy jego ściance umieszczane są meble wypoczynkowe – rozkładaną kanapę, 2 fotele a także parę puf. Przy meblach tego typu zazwyczaj ustawia się niski stolik kawowy, a na przeciw duży telewizor. Przy zastosowaniu tychże paru detali nie zdołamy wypełnić całej wolnej przestrzeni, poprzez to za każdym razem musimy ją czymś dodatkowo udekorować.

Nowoczesne obrazy sprawdzą się w roli takich ozdób idealnie. A jak trzeba je dopasowywać do różnego typu pomieszczeń? Każdy obraz powinien mieć właściwy rozmiar. Nie powinien być on ani za mały, ani za duży. Ogromna grafika namalowana na równie bardzo dużym płótnie zaburzy niewątpliwie maleńki metraż naszego pokoju, podczas gdy w tym trochę większym zacznie pełnić rolę podstawowej dekoracji. Te mniejsze obrazy spiszą się natomiast we wszystkich pokojach. Dopełniając nimi większe pomieszczenia, wystarczy jedynie połączyć ze sobą kilka obrazków i wykonać takim sposobem oryginalną, zwracającą uwagę domowników i gości dekorację. A gdzie ją zamieścić?

Istnieje parę standardowych miejsc, gdzie bardzo często umieszcza się tego typu obrazy. Możemy powiesić je od razu nad łóżkiem czy też kompletem wypoczynkowym lub w miejscu gdzie mamy jadalnię. Raczej nie powinno się natomiast stosować ich tuż przy tv. Mimo wszystko za każdym razem będą odwracały one uwagę od programów, które się ogląda bądź filmów, a nie o to nam przecież chodzi. Obraz powinien pasować do naszego salonu także pod względem stylistycznym. Zwyczajny, monochromatyczny oraz wypełniony różnymi zawijasami raczej nie skomponuje się z klasyczną aranżacją, która uzupełniona jest eleganckimi meblami oraz wytwornymi elementami.

Takie wnętrze wymaga zwłaszcza właściwych dekoracji. Obrazy pasujące do klasycznych wnętrz przeważnie przedstawiają wspaniałe krajobrazy. Demonstrują cudowne górskie widoki lub bajeczne lasy a także łąki, czasami ukazując także martwą naturę. Niewątpliwie wprowadzają do wnętrza przytulny oraz przyjazny klimat, za każdym razem radując oko, kiedy się na nie zerka. To, co spisuje się znakomicie we wnętrzach eleganckich, nie będzie jednakże odpowiednim trafem dla projektów w stylu nowoczesnym.

Salony o nowatorskim charakterze bez wątpienia potrzebują czegoś wyjątkowego. Nowoczesne obrazy na ścianę to prawdziwa esencja zabawy konwencjami oraz sztuką. Nieraz nie przedstawiają one niczego – są jedynie abstrakcją, którą potrafi zrozumieć wyłącznie ich autor. Tego typu zawijasy wspaniale ożywiają natomiast wnętrza oraz stają się ich niesamowitym elementem. Nie ma prawdopodobnie żadnej lepszej dekoracji dla pokojów dziennych od rozmaitych obrazów.

Od wielu lat są one w polskich domach i całkiem możliwe, że jeszcze przez długi czas ta tendencja nie ulegnie zmianie. Taki obraz doskonale pasuje do wszystkich wnętrz i zawsze zdoła je ożywić. Warto umieścić co najmniej jedną taką grafikę w pomieszczeniu reprezentującym cały dom – a zatem w salonie.

Zobacz więcej: obrazy nowoczesne