Menu

Social media pełnią dziś niesamowitą rolę w promowaniu przedsiębiorstw.

Listopad 9, 2018 - Komputery i internet

Media społecznościowe pełnią obecnie niesamowitą rolę w promowaniu firmy. Jak wiadomo miliardy ludzi na całym globie, ma swoje konta na Facebooku, Snapchacie. Poprzez to każdego dnia trafiają do nich wszelakiego stylu informacje o nowo powstałych firmach, które prócz tv, szeroko promują się w sieci internet, czyli w mediach społecznościowych. Skoncentrujmy się więc na Facebooku.

Jeśli jesteśmy posiadaczami korporacji i mielibyśmy ochotę promować ją akurat w tego typu miejscu, jesteśmy zmuszeni pamiętać o stworzeniu swojej strony, nazywanej fanpagem. Na czym więc opiera się prowadzenie fanpage? A więc strona ta, tworzona jest głównie w celu stałego kontaktu z odbiorcami, czyli tak zwanymi fanami. Rozchodzi się głównie o to, by każdego dnia mieć styczność z nimi a także zachęcać do rozmowy, poprzez co wpłynie to na zwiększenie wyświetleń własnych wpisów, a więc, będziemy mieli możliwość trafienia do szerszego zespołu użytkowników, którzy mogą w późniejszym czasie stać się naszymi kontrahentami. W jaki sposób więc zwiększa się wspomniane statystyki? A więc przykładowo, jeśli posiadacie korporację, która zajmuje się handlem obuwia, możecie na przykład zamieścić na fanpageu fotografię dwóch różnorakich par bucików i zadać pytanie „Które podobają Wam się bardziej?”

Wówczas osoby, które polubiły nasz fanpage, będą pod fotografią zamieszczać swoje odpowiedzi, dzięki czemu koledzy tych osób, będą mogli zobaczyć to na ich stronie, a co za tym idzie, do nich też będzie docierać informacja o naszym fanpage’u. Co istotne, jeżeli postawimy na prowadzenie strony spółki, musimy mieć na względzie, że jego prowadzenie wymagać będzie od nas zwłaszcza systematyczności. Pamiętajmy o tym, iż podstawą sukcesu, jest dążność do ciągłego kontaktu z odbiorcami naszej strony www, tak by nie pozwolić im wyrzucić się z pamięci. Istotną kwestią, jeżeli rozchodzi się o kierowanie strony, jest skłanianie do reakcji własnych klientów nie tylko pod względem wypowiadania się o produktach, które posiadamy w swojej ofercie, ale też np. będziemy mogli wrzucić link do pewnej piosenki i życzyć wszystkim obserwującym udanego dnia, albo np. udostępnić fotografię plaży i nakłonić obserwujących, by oznaczali pod zdjęciem osobę, którą mieliby ochotę zabrać w tego typu miejsce.

Na pewno oprócz darmowych możliwości powiększania zasięgów oraz trafiania do nowych osób, właściciele Facebooka ułatwiają nam promowanie naszej strony www odpłatnie. Wystarczy, iż odpowiednio wybierzemy parametry naszej reklamy, i jej grupę targetową i może się okazać, że dotrzemy do grona ludzi które będą bardzo zaciekawione naszymi produktami. Warto pamiętać o tym, że wszystko co się robi, wymaga od nas systematyczności. Facebook, to platforma która daje nam naprawdę wiele możliwości, dlatego też należy pogłębić wiedzę na ten temat i pozyskiwać za jej pośrednictwem kolejnych nabywców.

Więcej: reklama na facebooku