Menu

Zęby są atrybutem zdrowia i urody od dawnych czasów.

Lipiec 10, 2019 - Inne, Zdrowie
Zdrowe, śnieżnobiałe zęby były definicją zdrowia i urody od zarania dziejów. Dawniej potrafili się nimi poszczycić nieliczni. Poniekąd słynąca z oszałamiającej urody cesarzowa Sisi nie chciała pokazywać swojego, ponoć nie bardzo urokliwego, uśmiechu. Na szczęście dzisiejsza stomatologia zapewnia szansę na wspaniałe zęby praktycznie nam wszystkim…
Jak zadbać o swoje zęby codziennie?
Dużo osób nie wie, jak ważny jest zdrowy oraz właściwy sposób odżywiania się. Musimy zatroszczyć się o to, żeby dostarczyć do swojego organizmu właściwą dawkę wapnia. Niestety najnowsze badania mówią, iż Polacy zjadają codziennie stanowczo za mało wapnia razem z pożywieniem, w takim razie konieczne jest spożywanie odpowiednich suplementów diety.
Często posiadamy także niewłaściwe nawyki pielęgnacyjne…  Chociażby malutkie dzieci wiedzą, iż ząbki należy szczotkować regularnie. Każde zaniedbania w tej dziedzinie doprowadzają do niezwykle dużych kłopotów z zębami i buzią.
Zawodowcy zalecają mycie zębów 3 razy dziennie. Po głównych posiłkach, czyli po śniadaniu, obiedzie oraz kolacji. Wprawdzie nie należy myć zębów bezpośrednio po jedzeniu.
Czyszcząc zęby zaraz po posiłku jesteśmy wstanie sobie ogromnie zaszkodzić, zniszczyć szkliwo, które w następstwie działania kwasów wydzielających się w trakcie jedzenia robi się o wiele bardziej miękkie. Najkorzystniej zaczekać od trzydziestu minut do sześćdziesięciu. Dzięki temu kwasy w ustach zostaną zneutralizowane, natomiast zęby będą miały czas na ponowną mineralizację.
Bardzo ważny jest też dobór odpowiedniej szczoteczki.  Nie może być ona zbyt twarda. Uśmiech szczotkujmy kolistymi, spokojnymi ruchami. Dzięki temu precyzyjnie umyjemy zęby, a w dodatku nie poranimy dziąseł. Po wszelkim jedzeniu stosujmy nić dentystyczną. Dzięki temu pozbędziemy się pozostałości po jedzeniu, które zostają w miejscach między zębowych.
Kontrola oraz leczenie
Wielce istotne są też cykliczne kontrole w gabinecie stomatologicznym. Pojawiajmy się tam co najmniej raz na 6 miesięcy. Dzięki temu w wypadku potrzeby, stomatolog szybko będzie mógł wszcząć właściwe leczenie zębów. A my uchronimy się od niechcianych problemów, na przykład kanałowego leczenia, które nie wydaje się być sympatyczne dla pacjenta oraz niestety niedrogie…
Białe zęby na wyciągnięcie ręki
Dzisiejsza stomatologia estetyczna zapewnia nam wiele opcji. Bezproblemowo możemy wybielić nasze zęby, lecz należy pamiętać, by uczynić to w bezpieczny sposób, najlepiej pod opieką eksperta, a nie domowymi metodami. Te ostatnie mogą bardziej nam zaszkodzić niżeli wspomóc, na przykład mogą osłabić szkliwo.
Zbyt częste bielenie może wywoływać nadwrażliwość zębów. Dlatego przed wszelkim zabiegiem należy skonsultować się z godnym zaufania oraz sprawdzonym stomatologiem. On najlepiej poradzi nam, których zabiegów możemy się podjąć.

Reasumując zachwycającym oraz zdrowym uśmiechem może radować się ktokolwiek z nas. Wystarczy profilaktyka i dokładna pielęgnacja.

Tag: implanty Gliwice

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *