Menu

Sukienki na cywilny wcale nie muszą być mniej rzucające się w oczy niż te suknie, które wkładają kobiety na ślub kościelny.

Listopad 8, 2018 - Inne

Ślub cywilny nie ogranicza nas już do smutnej sali w urzędzie. Miejsce ślubu powinno gwarantować zachowanie doniosłości wydarzenia oraz dodatkowo ochrony wszelkich zaproszonych przez nas gości. Odpowiedni wniosek trzeba złożyć u kierownika Urzędu Stanu Cywilnego a oprócz tego uiścić opłatę w wysokości 1000 pln. Po uiszczeniu stosownej opłaty możemy zawrzeć ślub w pięknym parku, bądź zabytkowym pałacu. Wraz z nowymi perspektywami na najbliższy czas ukazują się kolejne propozycje dla narzeczonych.Planowanie ceremonii na jachcie, na pięknej plaży, na Stadionie Narodowym.

Suknie na ślub cywilny wcale nie muszą być mniej rzucające się w oczy niż te, które ubierają przyszłe żony przed ołtarz. Sporo kobiet rozpoczyna wyszukiwanie perfekcyjnej kreacji już po zaręczynach. Planując ślub jak z bajki możemy pokusić się o kreację ze snów. Mieć ślub w kreacji białej jak śnieg, lub zaszaleć z kolorami. Latem zdecydować się na zwiewną suknię i kwiaty we włosach zamiast tradycyjnego welonu. Perfekcyjna sukienka ślubna musi podkreślać wygląd, typ a także charakter przyszłej żony. Istotne, aby pasowała również do stylu celebracji, miejsca, w którym się ono odbędzie oraz pory roku.

Granice stawia nam wyłącznie nasza wyobraźnia oraz koncepcja, jak chcemy wyglądać w tym dniu. Uroczystość cywilna daje nam odrobinę więcej swobody aniżeli celebracja kościelna. Nasza kreacja może przykładowo być krótsza niż tradycyjna suknia ślubna, asymetryczna lub pokazująca ramiona. Trzeba zwrócić uwagę na to, że w momencie kiedy zamówimy sobie sukienkę u dobrego projektanta będziemy mogli wyczekiwać na nią kilka miesięcy. Sukienka która szyta jest na zamówienie wymaga kilku odwiedzin u krawcowej, tak aby była dostosowana perfekcyjnie. Jeśli nie obawiamy się wydatków na ceremonię, należy pomyśleć o zatrudnieniu plannera weselnego. Z jego pomocą zmienicie osobiste marzenia w rzeczywiste przyjęcie ślubne. Jaki upominek na ślub cywilny mają podarować zaproszeni? Tutaj też nie ma różnic, uroczystość ślubu cywilnego czy w kościele.

Niewątpliwie warto tutaj wziąć pod uwagę życzenia Państwa Młodych, jeśli takie w ogóle mają. Bardzo często praktykuje się, iż przyszli nowożeńcy proszą o nie przynoszenie kwiatów na uroczystość zaślubin, a danie ofiar na jakąś fundację charytatywną, lub azyl dla zwierząt. Dobór odpowiedniego prezentu ślubnego dla Młodych to dla zaproszonych gości bardzo często nie lada wyzwanie. Z pewnością nikt nie chce obdarować Młodych kolejnym czajnikiem elektrycznym. Już jakiś czas temu przyjęło, że prezent z okazji ślubu składa się z koperty z pieniędzmi i niewielkiego podarku. Dla gości jest to olbrzymim ułatwieniem.

Co do sumy, którą wypadałoby dać, nie ma tutaj ustalonej kwoty. W bardzo dobrym tonie jest suma opłacająca tzw. koszt naszego miejsca w lokalu, a zatem kwota około 200-300 złotych. Zaproszenia na ślub muszą być wysłane przynajmniej trzy miesiące przed ślubem, żeby gość mógł się przygotować do wydatków z tym związanych. Co z maksymalną granicą wartości podarunku? Takiej chyba nie ma, wiadomo, że im bliższa rodzina tym droższy upominek daje, bądź pomaga w pokryciu kosztów ślubu i wesela.

 

Autor: sukienka na ślub cywilny

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *