Menu

Możemy go obłożyć zaokrąglonymi kamieniami.

Czerwiec 26, 2019 - Dom
Nie tylko kwiatki zdobią ogród. Zarówno przeróżnego typu akcesoria powodują, że możemy czuć się w ogródku jak w innym świecie. Np. ogrodowy kamień, który niekoniecznie musi być tylko dodatkiem. Różne rodzaje kamieni spełniają się tak efektownie, co pożytecznie. Kiedy dróżki naszego ogrodu po ulewach długo nie mogą się osuszyć, więc taki grys, czy żwir odpowiednio ograniczy nieprzyjemności chodzenia po bagnie. Możemy też efektownie odgradzać części ogrodu różnorodnymi rodzajami kamienia. Na podjazdach bardzo dobrze spełnia się granitowa kostka. Da się ją rozmieszczać w przeróżne wzory, ponieważ jej odmian jest mnóstwo. Wachlarz barw kostki granitowej przy umiejętnym rozłożeniu zlikwiduje monotonię. Miara osobnych kosteczek również jest rozmaita, więc można złożyć zamówienie na wiele typów oraz dowolnie je układać. Jeżeli sami nie jesteśmy wystarczająco na siłach by w naszym ogrodzie całość pięknie się ułożyła – pozwólmy działać robotę fachowcom.
Jeżeli pożądamy aby nasz ogród prezentował się jak laboratorium albo muzeum roślin — możemy teren wokół roślinki głównej obsypać kamyczkami. Wówczas roślinki szkodzące będą miały przeszkodę, aby zaistnieć. Do owego zamiaru nadają się otoczaki.
Kamykami możemy też wyłożyć ujęcie wody, altanę bądź wyodrębnić  przestrzeń ogrodu przeznaczony do opalania. Jeżeli mamy w ogródku basen, który bywa wyciągany wyłącznie w okresie sprzyjającym — też możemy go obsypać zaokrąglonymi kamieniami.

 

Źródło: kostka granitowa hurt