Menu

Ładnie zabudowany kominek cieszy oko.

Marzec 29, 2018 - Dom

Ogrzewanie kominkowe to również alternatywne ogrzewanie do ogrzewania centralnego albo gazowego. W chwili obecnej na rynku istnieje mnóstwo wzorów rozmaitych kominków, a niejeden sklep stacjonarny albo online posiada w własnej szerokiej ofercie kominki kratki bądź kompletne obudowy kominkowe.
Obecne kominki są bardzo wydajne i posiadają nowoczesny oraz ciekawy design, jednakże obudowy na kominek mogą być wykonane z różnorodnego rodzaju surowca. O ile taki kominek spełnia rolę grzewczą, kratka rolę nawiewową o tyle zabudowa spełnia jedynie funkcję dekoracyjną. Jednak dopiero przy stosownej zabudowie taki kominek otrzymuje końcowy wygląd. Obudowanie niewątpliwie każdego kominka obowiązkowo musi być bezpieczne i wykonane z tworzywa, który będzie odporny na wysokie temperatury. Bardzo często używa się do tego celu specjalne cegły szamotowe oraz zaprawę, i obkłada się zabudowę piaskowcem lub odpowiedniki kafelkami albo płytkami.
Ładnie obudowany kominek cieszy nasze oko oraz nadaje wnętrzu charakteru. Z kolei ogień który iskrzy w takim kominku nie tylko zapewnia ciepło ale i miłą atmosferę w każdym pomieszczeniu. Ostatnio bardzo popularne są bio kominki, które potrafią ogrzewać dzięki zalaniu ich specjalnym biopaliwem. Takie kominki możemy bez najmniejszego problemu zamontować w mieszkaniu w bloku ponieważ nie wymagają instalacji kominowej.
Lubimy mieć w swoim domu kominek.

Zobacz: kominki gazowe