Menu

Jednakże w jaki sposób tworzyć przytulną aurę w dużym mieście?

Styczeń 21, 2019 - Dom

Każdemu z nas lokal mieszkalny pokrywa się nie tylko z 4-rema ścianami i dachem, niemniej jednak głównie azylem. Ten dom to nasz spokojny port, do którego powinnaś z radością wracać. To w tym miejscu relaksujemy się po męczącym dniu w pracy, relaksujemy się, prosimy bliskich oraz kolegów. Najważniejsze więc ma być to, aby w mieszkaniu czuć się przyjemnie – a więc być w oddaleniu od (w większości wypadków zbyt dociekliwych) spojrzeń sąsiadów. Jednak jaką metodą utworzyć przyjemną atmosferę w dużym mieście?

Najprostsze rozwiązania są najlepsze

Choć może wydawać się to oczywiste, znakomicie zacząć od samego początku, a zatem od własnych okien. Luźne firany są, oczywiście, eleganckie oraz nasze babcie niewątpliwie nie mogą wyobrazić sobie lokalu bez tej delikatnej ozdoby, jednakże szczerze: nie są wyjątkowo dobrymi „osłaniaczami” swoich okiennic. Masywne zasłony to też rozwiązanie, które powoli odchodzi do lamusa – chcemy wszak, by nasz mieszkanie był roświetlony. Dlatego również coraz większa liczba osób decyduje się na żaluzje. Dzięki nim możemy zasłonić w zupełności nasze okna, radując się w pełni luzem. Kto z nas nie lubi w pewnych przypadkach chodzić po domu w luźnym dresie i z flejtuchowato spiętymi włosami? żaluzje częstokroć też w dodatku odgradzają nas w jakimś stopniu od dźwięków oraz ulicznej awantury. A przecież nie ma nic milszego, niż wyłożyć się na łóżku i wreszcie w spokoju dokończyć rozdział tej dobrej książki…

W ferworze doboru

Jak w każdej innej dziedzinie, tak i co więcej wyborze spotkamy dużo wątpliwości. W marketach znajdziemy dziś bardzo dużo rodzajów rolet, a moim celem jest wybrać je dobrze: nie tylko tak, żeby odpowiadały do stylu własnego mieszkania, ale także by spełniały oczekiwane funkcje. Chcesz całkiem odgrodzić się od świata za drzwiami oraz czuć się jak we swoim księstwie? Przemyśl o żaluzjach zewnętrznych. Masz mocno nagrzany lokal? żaluzje rodzaju dzień-noc powinny zgrać się doskonale. Chcesz osłony, która będzie symultanicznie dekoracją? Jeżeli chodzi o żaluzje rzymski typ musi zaliczyć egzamin (uwaga: często nadają się dosłownie do wyprania!). Nieodległe problemy napotkają nas, gdy chcemy zakupić żaluzje: producenci przeganiają się w różnych możliwościach tak, żeby dostosować się do różnorodnych guścików nabywców. Dlatego możemy dobierać wśród zwyczajnych modeli rolet, które całkiem prawdopodobne, że nie są wyjątkowo gustownym rozwiązaniem, ale oddać powinno się im lekkość oraz prostą przystępność. Wybrać możemy także po żaluzje z drewna, które dadzą pokojom mocniej elegenckiego dopełnienia – z względu swej wzrokowej ciężkości żaluzje takie zalecane są do dużych pokoi. Najlepszym rozwiązaniem dla ludzi lubiących naturalne oraz lekkie wyroby będą żaluzje z bambusa. Mówiąc krótko: dla każdego coś dobrego.

Zobacz: rolety rzymskie