Menu

Wykończenie mieszkania

Czerwiec 14, 2019 - Budowanie/Projektowanie/Aranżacja

Ukończenie domu, to ważny i szczytowy proces wykończenia własnego domu. Zadbanie o część zewnętrzną mieszkania zapewnia elegancję elewacji a także solidność struktury. Czym jest zdobienie elewacji? Jakie części do zdobienia są wykorzystywane?
Zdobienia elewacji to cieszący się popularnością zabieg ozdobny. Za pomocą dopełniających fragmentów potencjalne jest również troska o solidność oraz odporność ścianki. Dlatego wykorzystywane są coraz to doskonalsze techniki i metody, a wyniki są jeszcze lepsze.
Jedną z metod dekorowania elewacji są bonie. Są to elementy montowane po zewnętrznej stronie budynku, na jego narożnikach. Cechują swego rodzaju fundament sztukaterii a także dodają sporo czaru elewacji. W czasie przebiegu boniowania wykorzystuje się parę typów prac. Jedną spośród nich jest przyległe układanie boni o przeróżnych rozmiarach naprzemiennie. Kolejną techniką jest rozmieszczanie przyległe boni o tych samych wielkościach. Jeszcze jedną techniką jest nakładanie boni w jednakowych odstępach a także montowanie ich w głównej części elewacji.
Następnym elementem ozdobnym, stosowanym w czasie ukończenia budynku są elewacyjne gzymsy. Są to części o różnorodnych strukturach, które najczęściej nakładane są na okienne ramy czy też umieszczane przy parapetach. Ich przeznaczeniem jest funkcja dekoracyjna i osłonowa przed kapiącą wodą. Gzymsy najczęściej robione są z lekkiego, styropianowego tworzywa, który jest łatwy i prędki w montowaniu.

Czytaj dalej: zdobienia elewacji