Menu

Lęk przed dentystą…

Październik 22, 2018 - Budowanie/Projektowanie/Aranżacja

Obawa przed dentystą przeważnie jest strachem dziedziczonym. Dzieciaczki przejmują po rodzicach różne obiekcje oraz strach, nic w tym zaskakującego, iż dokładnie tak samo jest z wizytą u stomatologa.

Lekarz dla pociech
Aktualna stomatologia dla maluszków dokłada wszelkich starań aby móc w możliwie jak najbardziej zminimalizować strach przed wizytą u stomatologa pośród dzieci i młodzieży. Dentyści posiadają już całkowicie odmienne podejście do swoich małych pacjentów, nie starają się na siłę naprawiać im uzębienia. Wolą wytłumaczyć na czym będzie polegał cały zabieg. Ponadto używają nowoczesnych medykamentów oraz znieczuleń, które częstokroć  niemalże zupełnie uśmierzają ból.

Wygląd gabinetu
Z pewnością warto podkreślić, iż coraz częściej tworzy się osobne gabinety stomatologiczne tylko i wyłącznie dla maluchów. Dziecięca stomatologia kładzie nacisk na pokazanie małemu dziecku, iż wizyta u stomatologa nie musi w ogóle zakończona być strachem i rzewnymi łzami. Gabinety dla pociech nie są szare oraz nieprzyjemne, które kojarzą się ze szpitalem. Najczęściej są malowane na kolorowo, a ściany ozdabiane są postaciami z kreskówek. Tuż przy fotelu dentystycznym częstokroć zamontowane są specjalne monitory, na których puszczane są bajki, które mały pacjent sobie może oglądać podczas wykonywanego zabiegu. A to wszystko po to, żeby małe dziecko mogło być zrelaksowane i nie rozmyślało o tym, co stomatolog robi w jego jamie ustnej. Właśnie takie chwyty są coraz bardziej efektywne, bowiem z roku na rok coraz więcej pociech ochoczo przychodzi na wizyty do dentysty nie bojąc się okropnego bólu oraz płaczu.

Czytaj dalej: Aparaty stałe Chorzów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *