Menu

Kominki ekologiczne wolnostojące są świeżą odsłoną dla zwyczajnych kominków.

Październik 22, 2018 - Budowanie/Projektowanie/Aranżacja

Biokominki wolnostojące są nowoczesną alternatywą dla klasycznych kominków. Paliwo dla biokomików stanowi biopaliwo – ciekłe ciało przygotowane na bazie etanolu. Biokominki nie oddziałują źle na naturę. Podczas przebiegu spalania nie emitują zapachu, nie emitują także popiołu. Do wyselekcjonowania mamy niesłychanie dużo nowoczesnych odsłon biokominków. Kominek ekologiczny może mieć w swoim mieszkaniu każdy bez przymusu posiadania ciągu kominowego, po prostu montujesz i jest. Stanowią one wyrafinowaną dekorację naszego mieszkania, dobrze prezentują się w każdym wnętrzu. Kominki ekologiczne sprawdzają się tak samo w środku jak i na zewnątrz (można je zamontować na tarasie). Możemy korzystać z niego raz na jakiś czas albo cało rocznie wszystko zależy wyłącznie od naszej fantazji. Stanowią one punktowe źródło energii cieplnej.

 

Kominkowe wkłady, z uwagi na budulec, z jakiego są zrobione można podzielić na żelazne i stalowe. Ich montaż wiąże się z bezwzględnym posiadaniem tak zwanego wylotu spalin. Zaopatrzone są w szkło odporne na duże temperatury. Nie będziemy mogli ich instalować w każdym dowolnym miejscu. Będziemy mogli kupić wkłady kominkowe z tzw. wodnym płaszczem, które umożliwiają ogrzanie całego lokalu przy wykorzystaniu instalacji ogrzewania centralnego. Paliwo do spalania stanowi pellet albo drewno w zależności od rodzaju zakupionego kominka.

 

Piece wolnostojące zrobione są analogicznie jak wkłady kominowe ze stali albo żeliwa i wyposażone są w szkoło hartowane. Od tradycyjnych kominkowych wkładów odznacza je to że obrobione są cegłami szamotowymi, a paliwem przykładowo może być drewno, pellet albo węgiel.

Źródło: Biokominki Wolnostojące

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *