Menu

Jeszcze parę lat dawniej beton kojarzył się nam wyłącznie z wylewami, które wykonywane były przeważnie przy budowie domków.

Listopad 26, 2018 - Budowanie/Projektowanie/Aranżacja

Przyszłościowe wnętrze to zasadniczo bardzo spokojne, stonowane kolory, delikatne faktury oraz przede wszystkim niezmiernie naturalne dodatki. Od paru już lat królem bez wątpienia jest beton, reomendowany niemalże na każdym kroku. Jeszcze parę lat dawniej beton kojarzył się nam tylko z wylewami, jakie wykonywane były przy budowaniu domków. Nikt nie dostrzegał piękna w zwykłym, surowym i zimnym surowcu, a podwórka przed mieszkaniami wylane tym materiałem, były tylko praktyczne. Z pięknem miały mało wspólnego. Dzisiaj jest całkiem inaczej.

Właściwie każdy, kto aranżuje swój dom szuka elementów z betonu, które doskonale pasują do większości pokoi. W pierwszej kolejności oraz najbardziej popularne były niewątpliwie płyty betonowe. Początkowo kładzione w zwykłych loftowych wnętrzach, posiadających wygląd techniczny. Dziś przodują też w pokojach dziennych a także pokojach do spania. Renoma tegoż rozwiązania jest tak duża, że gotowe duże płyty o różnej powierzchni czy kolorystyce wyszukamy w zasadzie w przeważającej większości hurtowni oferujących wyroby budowlane. Można bez wątpienia skusić się o własnoręczne opracowanie płyt, co nie jest trudne, jednak wymaga odrobinę precyzji oraz głównie koncepcji. Następnym elementem, jaki często jest obecny w rozmaitych wnętrzach, są to doniczki betonowe.

Znowu trzeba cofnąć się parę lat w tył, kiedy takowe doniczki były zamontowane jedynie w mieście. Bardzo duże doniczki powypełniane kwiatkami to obraz, jakowy w wspomnieniu zachowaliśmy z starych placów różnorakich wielkich miast. Współcześnie takowe rozwiązania zapukały do naszych drzwi i z przyjemnością stawiamy takie doniczki betonowe nie tylko na balkonie, ale i w salonie. To z racji swojego oryginalnego koloru, pomysł na bardzo ciekawy element w pokoju. W aranżacji mieszkań częstokroć pojawiają się także lampki zrobione z betonu. To też następny szczegół, który dokłada niesamowitego uroku i charakteru naszym pomieszczeniom. Lampki biurkowe czy też te stojące ciężkie lampki bez wątpienia są modą, która to prędko nie minie. Właściwie każdy, kto też chce mieć takowy element który oświetla w swoim mieszkaniu, może oczywiście nie tylko nabyć gotowe rozwiązanie, ale wykonać je samemu.

W internecie wyszukamy multum instrukcji, jak zrobić elementy wystroju wnętrza właśnie z betonu. Zakupując już gotowe płyty, lampy czy doniczki trzeba liczyć się z tym, iż zapłacimy za nie dość dużo. Trendy i bardzo duży popyt na te wyroby powodują, iż producenci dosyć nieustępliwie podciągają ceny swoich produktów. Doskonale wiedzą, że ich unikalny towar wysprzeda się wyjątkowo prędko. Nie ma więc obaw, że wyprodukowane detale będą musiały czekać wieloma miesiącami na regałach w sklepie. Wybierając dodatki wykonane z betonu, powinno się również szukać niewielkich, domowych fabryk. Z pewnością tam wyszukamy z prawdziwego zdarzenia arcydzieła, a nie wykonywane na masową skalę różne przedmioty. Te zakupione od osoby, która, wykonuje je według własnego projektu, staną się na pewno niepowtarzalne. Staną się znakomitą dekoracją. Chcąc wykorzystać beton w lokalu, szukajmy rozwiązań niepowtarzalnych, jakie sprawią, że pomieszczenia będą oryginalne. Pamiętajmy także, żeby nie przesadzić z tymże materiałem. Dosadne nasycenie elementów wykonanych z betonu może wywołać efekt odmienny od upragnionego.

Zobacz więcej: donice betonowe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *