Menu

Jeśli natomiast rozchodzi się o pomieszczenie kuchenne a także łazienkę – niesamowicie popularne są współcześnie tak zwane świetlówki.

Sierpień 30, 2018 - Budowanie/Projektowanie/Aranżacja

W momencie kiedy mieszkanie mamy już wykończone, a wszystkie dodatki zostały już wybrane – zadajemy sobie jeszcze jedno pytanie. W jaki sposób oświetlić nasze pomieszczenie, ażeby wieczory były sympatyczne i nakłaniały do wypoczynku?

Przede wszystkim, jaki żyrandol należy wybrać?
O ile w salonie światło musi być dobre oraz pozwalać na czytanie książek czy gazet albo bez problemowe wykonywanie różnych innych czynności, to w własnej sypialni możemy nieco poszaleć i pozwolić sobie na żyrandol z nieco ciemniejszym kloszem. Najważniejszym warunkiem w tej kwestii jest dobranie stosownych lampek nocnych (kładzie się je na szafce nocnej tuż przy łóżku) żeby w miłej atmosferze móc czytać, trochę popracować lub zapalić ową lampę wstając z łóżka w środku nocy. Jeżeli chodzi o kuchnię oraz łazienkę – niesamowicie popularne są obecnie tak zwane świetlówki – mocowane na przykład wprost na suficie nad blatem lub w łazience nad lustrem.

Gabinet
Konieczna będzie lampka biurowa a także bardzo jasny, żyrandol (przykładowo wykonany w stylu skandynawskim). Światło w miejscu, w którym się pracuje powinno być w jasnych barwach i nie przemęczać oczu. Warto też postawić na bardzo duże okno – w ciągu dnia częstokroć lepiej pracuje się przy świetle naturalnym.

Odpowiednio dobrane oświetlenie – nie tylko w samym pomieszczeniu!
Ażeby wnętrza naszego domu nabrały prawdziwego uroku – należy zadbać o odpowiednie oświetlenie domu a także podwórza. Myślę, że nie ma nic przyjemniejszego niż wieczór na przyozdobionym światłami tarasie – myślę tutaj na przykład o tak zwanych cotton balls czy kinkietach – niebywale popularnych w ostatnich latach.

Autor: Jaki żyrandol wybrać?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *