Menu

Bardzo często możemy zauważyć, jak strasznie pękają sufity podwieszane.

Październik 4, 2018 - Budowanie/Projektowanie/Aranżacja

Przygotowując się do generalnego remontu swojego mieszkania, częstokroć dokonuje się jego wnikliwego przeglądu. Szczegółowo notujemy cały zakres, zapisujemy skrupulatnie wszystkie rzeczy, które według naszej opinii muszą być naprawione. A zwłaszcza w nowych domach, po kilku latach pojawia się coraz więcej usterek. Dotyczy to tych obiektów, które budowano prędko, w których wszelkie fundamenty nie miały niestety czasu się „uleżeć”. Z każdym kolejnym rokiem, pojawiają się w nich kolejne pęknięcia na ścianach działowych, powiększają się fugi pomiędzy kafelkami na ścianach, a podłogowymi płytkami a kaflach na ścianach.

Często widzimy, jak strasznie pękają podwieszane sufity. W szczególności w pierwszych latach po przeprowadzce strasznie to denerwuje. W dodatku do tego dochodzą wszystkie uszkodzenia wynikające z zwykłej, powszedniej eksploatacji. Absolutnie nie da się mieszkać w mieszkaniu i niczego nie uszkodzić. Szczególnie, że na samym początku urządzamy swoje mieszkanie, wnosimy i układamy meble, zawieszamy obrazki. Wszystko to często sprawia, iż w mieszkaniu pojawiają się różne uszkodzenia.

Zazwyczaj, planując całkowity remont w domu, poszukujemy solidnego wykonawcy, który kompleksowo zlikwiduje wszystkie powstałe uszkodzenia. Jednak nie za każdym razem jest to możliwe. Żyjemy w świecie ogromnej specjalizacji. Czas złotych rączek coraz częściej odchodzi w przeszłość. Aktualnie przedsiębiorstwa specjalizują się w określonym zakresie robót. Częstokroć rodzi to następne problemy. Ktoś inny zajmie się naszymi podłogami, inna firma naprawi popękane sufity podwieszane, a jeszcze inna będzie malowała nam ściany.

Dokładnie ustalenie ich kolejności, skoordynowanie wszelkich tych prac, nastręczy sporo tarapatów. Już ustalenie konkretnych terminów z wszystkimi wykonawcami nie jest w ogóle łatwe. Bardzo często mają rozpoczętych mnóstwo robót równocześnie dlatego też przerzucają swych pracowników między miejscami pracy. Bardzo dobrze, jeśli osoba, która zarządza tym jest kompetentna. Wtedy odbywa się to sprawnie i dzięki temu będziemy w stanie określić w miarę możliwy rozsądny termin robót. Jednak wystarczy, że któryś z fachowców nie będzie należycie zarządzał swoim czasem lub swoimi pracownikami – co niestety jest normą w budowlance – to nasz ustalony odgórnie harmonogram będzie się znacząco komplikować. Przedsiębiorstwa zaczną swoje prace jednocześnie, nawzajem sobie przeszkadzając. Taka sytuacja sprawia, że remont, który miał przeprowadzony być sprawnie, nagle przeradza się w niesamowity chaos. A wszak rzadko udaje nam się całkowicie opuścić swój dom na czas takiego remontu.

Innym wyjściem, jest zabranie się za remont domu własnymi siłami. Oczywiście jeżeli ktoś w ogóle ma o tym pojęcie. Wtedy będziemy mogli sami decydować czym chcemy się zająć. Czy może będziemy naprawiać sufity podwieszane, czy też malować ściany, to my osobiście ustalimy właściwą kolejność a także będziemy mogli też rozplanować czas, ażeby jak najmniej kolidowało nam to z codziennymi obowiązkami. Absolutnie nie bez znaczenia jest, iż decydując się na samodzielny remont domu zdołamy zaoszczędzić sporo kasy. Zaangażowanie kilku fachowców jest bardzo kosztowne. A wykonując to sami, ponosimy jedynie koszt materiałów. Liczne składy budowlane, sklepy oferują nam dzisiaj materiały w znakomitych cenach i różne promocje. Zatem opcja druga wydaje się znacznie bardziej rozsądna.

Zobacz więcej: sufity napinane

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *